fbpx

Історична спадщина (Харківська область)

Інформація про пам’ятки історії та культури, що знаходяться на території Харківської області

Харківська область має багату історію. На її теренах залишилося чимало свідоцтв минулого – від давніх давен до зовсім недавньої історії. На поточний час на території Харківської області на державному обліку перебуває  9449 пам’яток культурної спадщини, з них: 6895 пам’яток, 2475 пам’яток історії, 77 пам’яток монументального мистецтва, 1 пам’ятка археології та історії, 1 пам’ятка історії та монументального мистецтва. (http://www.spadschina.kh.ua/%D1%80%D0%B5%D1%94%D1%81%D1%82%D1%80-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BE%D0%BA.html).

На карті представлена поки що невелика частина пам’яток (35 об’єктів).

Фільтр дає можливість вибирати пам’ятки за наступними параметрами:

  1. тип об’єкта (комплекс будівель, могила, будинок, садиба, пам’ятник, городище, могильник, музей–заповідник, музей);
  2. вид об’єкта (пам’ятка історії, пам’ятка монументального мистецтва, пам’ятка археології, заповідник, парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва, пам’ятка архітектури);
  3. категорія об’єкта (національне значення, місцеве значення).

На поточний час на карті представлені переважно пам’ятки національного значення, в перспективі буде додана інформація про пам’ятки місцевого значення.

Різні види пам’яток відрізняються позначками. За кліком по позначці об’єкта на карті відкривається опис пам’ятки, у якому можна побачити таку атрибутивну інформацію: назва, датування, вид пам’ятки, охоронний номер, короткий опис, а також побачити фото (за наявності). З охоронного номеру за посиланням можна перейти на документ, яким визначений охоронний статус пам’ятки.

Інформація про пам’ятки ті їхні зображення взяті з відкритих джерел, переважно з Вікіпедії.

Інтерфейс україномовний. З базових карт доступні OpenStreetMap та Stamen.

Застосунок написаний на базі JavaScript  бібліотеки Leaflet.